Blog

wrz 28

Wietnamska kawa 3 w 1

Wiele osób nie lubi kawy w saszetkach, ale nie wszystko, co instant, musi być złe. Wystarczy znaleźć produkt najwyższej jakości, by zmienić kawę z torebki w pyszny napój. Zwłaszcza, jeśli nie przepada się za tradycyjną, mieloną kawą z ekspresu.

wrz 12

Kawiarniany blok

Wietnam stoi kawą. Państwo jest nie tylko jednym z czołowych eksporterów kawy, ale również żyje kulturą kawy. Na każdym kroku, niemal we wszystkich wietnamskich miastach i miasteczkach, można wypić pyszną kawę. Zwykłe kawiarnie to jednak dla Wietnamczyków za mało.

wrz 06

Wycieczki dla kawoszy

Chcąc lepiej poznać swoją ulubioną kawę, dowiedzieć się czegoś więcej na jej temat, można zrobić to inaczej, niż czytając specjalistyczne artykuły czy dopytywać sprzedawcę. Dla miłośnika kawy doskonałym sposobem na wakacje jest wyjazd do miejsca, w którym powstaje jego ulubiona kompozycja smakowa. Obmyślając plan na zbliżający się urlop warto udać się Wietnamu.

sie 24

Najrzadszy napój na świecie

Kawa to napój, na który mogą sobie pozwolić wszyscy, nawet weganie czy wegetarianie, jeśli piją kawę bez mleka lub wykorzystują roślinny zamiennik, jednak wybierając odmiany pochodzące z Wietnamu, trzeba uważać nie tylko na to, co dodaje się do kawy, ale i na same ziarna.

sie 15

Solona kawa prosto z Wietnamu

Kawa nie musi być nudna. Dowodem na to jest tradycja wietnamska, w której kawę podaje się na wiele sposobów. Jednak to nie kawa z mlekiem skondensowanym czy z jajkiem jest najbardziej nietypowa. Prawdziwym zaskoczeniem jest kawa z solą. To zupełnie nowy wymiar smaku, który pozornie z kawą nie powinien się w ogóle kojarzyć.

sie 11

Kawa po wietnamsku we własnym domu

Kawa parzona w wietnamskich lokalach czy nawet na ulicy wyróżnia się wyjątkowym smakiem i charakterem. Nie wszystko jednak wynika z dobrych i lokalnych ziaren, poza nimi znaczenie ma metoda parzenia i podania kawy, a Wietnamczycy opanowali je do perfekcji. Chcąc zasmakować tej egzotyki w pełni, trzeba się odpowiednio przygotować.

sie 02

Wietnamska alternatywa dla tradycyjnej kawy

Zaczynając dzień od filiżanki kawy, marzy się o tym, by dodała ona energii i siły na cały dzień. Im gorsza pogoda, im mniej snu i więcej obowiązków, tym nadzieja pokładana w kawie jest większa. Nie zawsze jednak wybrane ziarna spełniają to marzenie. Jak więc wybrać kawę, aby się nie zawieść i żeby jedna porcja aromatycznego napoju dostarczyła energii?

lip 18

Doskonała kawa z Wietnamu

Dla miłośników kawy odmiany pochodzące z Wietnamu długo nie były pierwszym wyborem. Cieszyły się złą sławą i jeśli można było wybrać kawę z innego regionu, tak właśnie robiono. Obecnie ten mit został obalony i każdy wie, że warto pić też inne odmiany, niż tylko arabikę.

 

lip 04

Picie kawy jako codzienny rytuał

Dla niektórych picie kawy to rutynowy nawyk włączający pełną gotowość. Zapach i smak kawy pobudzają do życia. Zwłaszcza, jeśli wybierze się wysokiej jakości ziarna. W wolnej chwili warto zainspirować się innymi kulturami, w których picie kawy jest stałym elementem. Dobrym nauczycielem jest Wietnam. Jego zasobem jest nie tylko aromatyczne i pobudzające ziarno, ale i wyjątkowy pietyzm w przygotowaniu kawy.

cze 26

Uprawa kawy w Wietnamie

Wietnam jest jednym z największych eksporterów kawy na świecie. Konkurencję dla wietnamskiej kawy stanowi jedynie kawa z Brazylii. Choć nie każdy kojarzy Wietnam z eksportu kawy, to choć raz miał z tymi ziarnami styczność. Wyróżnia się słonym i słodkim posmakiem, ostrością i głębokością smaku.

1 2 3

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl